تبلیغات
چگونه آنطور که دوست داریم زندگی کنیم؟؟ - زمان را نگهدارید

جلوی باد دیوار نساز آسیاب بساز


آرشیو مطالب

دی 1390

تیر 1390

فروردین 1390

دی 1389

مهر 1389

شهریور 1389

مرداد 1389

تیر 1389

خرداد 1389

اردیبهشت 1389

فروردین 1389

.:: لیست کامل آرشیو ماهانه ::.موضوعات

سخنان بزرگان

مدیریت زمان

ارتباطات

سخن زیبا

روانشناسی

موفقیت


لینک دوستان

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ

پاتوق افراد پشت تریبونها

موفقیت


نویسندگان
درباره وبلاگ

09372738182
با ما در ارتباط باشید.
مدیر وبلاگ: مصطفی کاظمیپیوند های روزانه

موفقیت

لیست کامل پیوندهای روزانه

ارسال پیوند


مطالب پیشین

ترس از موفقیت!

شما آدم موفقی هستید؟

نقش مدیران

حداقل شرط لازم برای موفقیت ... موفقیت ( قسمت سیزدهم )

برای دستیابی به آنچه تاکنون به آن نرسیده اید...موفقیت ( قسمت دوازدهم)

هرچه بیشتر و بدون انتظار پاداش ، به دیگران خدمت کنید... موفقیت ( قسمت یازدهم )

ما ، عامل شکست خودمان

فرصت ها به سراغ بالیاقت ها می روند

شانس در خانه شما را زده!!

موفقیت و خوشبختی هنگامی به دست می آید که ... موفقیت ( قسمت دهم )

تبدیل هدف به آرزو!!!

اگر می خواهید همه ی عمر شاد باشید ...

توجه نسبت به آینده باعث می شود كه ...

كار و كوشش ما را از سه عیب دور می دارد...

از کارمندان خود به موقع قدردانی کنید...

لیست کامل مطالب ارسالی


تبلیغات


تبلیغاتآمار بازدید

آمار بازدید :
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


زمان را نگهدارید
مرتبط با : موفقیت
                                                زمان

ما در هر لحظه در حال تصمیم گیری هستیم و تصمیمات ما در هر لحظه زندگی ما را شکل می دهد. اینکه الان مشغول چه کاری هستید از یک تصمیم سرچشمه می گیرد. شغل شما چیست؟ میدانید که شما بر اثر یک تصمیم گیری این شغل را انتخاب کرد ه اید؟ شما طی 10 سال گذشته چندین هزار تصمیم گرفته اید و نهایتاً نسبت به 10سال گذشته ی خود متفاوت شده اید.  در واقع بیشتر تصمیمات زندگی مان را خودمان می گیریم. بنابراین مسوولیت زندگی مان را باید قبول کنیم، چون ما تصمیم گیرنده ی نهایی هستیم. اگر یک لحظه برای خود تصمیم نگیریم در واقع باز هم به نوعی تصمیم گرفته ایم. تصمیم گرفته ایم که در این لحظه دیگران برای ما تصمیم بگیرند. ما با تصمیم گیری درباره ی زندگیمان، کنترل زندگی مان را به دست می گیریم. این از بزرگترین موهبت های الهی است که انسانها می توانند برای خود تصمیم بگیرند و برای انجام دادن هیچ کاری نمی توان مجبورشان کرد.

زندگی هر یک از ما با دیگری تفاوت دارد و علت این تفاوت در تصمیم گیری هایمان است. تصمیم های امروز ما، فردای ما را میسازند. اینکه امروزه زندگی ای سرشار از ثروت داریم یا خیر، به تصمیمات گذشته ی ما مربوط میشود.افرادی که دارای اعتماد به نفس بالایی هستند ، از قدرت تصمیم گیری بالاتری برخوردار هستندو در شرایط بحرانی قادر به تصمیم گیری های مناسب می باشند. در حالی که افراد دارای اعتماد به نفس پائین ، اغلب در تصمیم گیریهای خود دچار مشکل هستند. آنها شاید برای امور  خیلی جزئی ، زمان خیلی زیادی صرف کنند تا تصمیم گیری لازم را انجام دهند و برخی از آنها حتی از شرایطی که آنها را ناگزیر از تصمیم گیری می کند ، فرار می کنند. به همین علت است که این افراد ریسک پذیری کمتری از خود نشان می دهند.

نگران این نباشید که گاهی اوقات تصمیمات تان اشتباه بوده است. مهم این است که تصمیمات خود را به موقع تصحیح کنید و سعی کنید برای زندگیتان تصمیماتی درست بگیرید.

 برای تصمیم گیری درست، جنبه های مثبت و منفی یک تصمیم را یادداشت کنید. اگر جنبه های مثبت بیشتر بود به آن عمل کنید و اگر جنبه های منفی آن بیشتر بود از آن تصمیم منصرف شوید .برای تصمیم گرفتن درباره ی هر موضوعی در آغاز باید اطلاعات مورد نیاز در خصوص آن موضوع را به دست آورد و بعد از بررسی دقیق اطلاعات، تصمیم گیری کرد.

قبل از تصمیم گیری، نظر دیگران را نیز بپرسید و با کسانی که قبلاً تصمیم مشابهی گرفته اند مشورت کنید و نهایتاً بعد از یک تصمیم گیری درست، دیگر مردد نباشد و به تصمیمات خود پایبند باشید و با شجاعت تمام بدانها عمل کنید.

«گوته» میگوید: «درباره ی همه ی خلاقیتها یک حقیقت وجود دارد: از لحظه ای که شخص مصمم به انجام کاری می شود، امدادهای غیبی به کمک او می آیند.»

بعضی از افراد هر لحظه تصمیم جدیدی می گیرند و هیچگاه به تصمیمات خود پایبند نیستند. این اشخاص در واقع فقط آرزوهای خود را بیان میکنند. در واقع آنها تنها کاری که نمی کنند تصمیم گرفتن است. اگر میخواهید بدانید چقدر تصمیم گرفتن خود را جدی گرفته اید، ببینید که چقدر برای عملی کردن تصمیم تان زمان گذاشته اید و چه گامهایی برای عملی کردن آن برداشته اید. بسیاری از انسانها بسیار دیر تصمیم میگیرند. چرا که سخت کمال طلب اند و برای هر تصمیم  خود هزاران مقدمه لازم دارند تا مبادا در تصمیم خود دچار خطا شوند. این عده سخت در اشتباه اند چرا که گمان میکنند نمی توانند تصمیم فوری و درست بگیرند. سعی کنید پس از بررسی، سریع و دقیق تصمیم بگیرید، اما سریعاً از تصمیم خود منصرف نشوید، مگر اینکه دلیل قانع کننده ای برای آن داشته باشید. با جرات و شهامت، تصمیم بگیرید و شک و دودلی را به خود راه ندهید.از اینکه مبادا نتیجه کار همانی نباشد که من دلم می خواهد نترسید. بلکه پس از نتیجه گیری عیوب کار را بشناسید تا برای مراحل بعد رفع کنید.

                                                   

به یاد داشته باشید:

1- همیشه اولین تصمیم بهترین تصمیم نیست.

2- تصمیم گیری نوعی مهارت است و هر مهارتی با به کارگیری مداوم بهتر میشود. پس سعی کنید تصمیمات بیشتری بگیرید تا در این مورد قویتر شوید.

3- برای عملی کردن تصمیم خود از روش ها و فرمولهای مختلف استفاده کنید.

4- اگر برای زندگیتان تصمیم نگیرید، دیگران برای زندگی شما تصمیم خواهند گرفت.

تصمیمگیری نوعی مهارت است و هر مهارتی با به کارگیری مداوم بهتر میشود. پس سعی کنید تصمیمات بیشتری بگیرید تا در این مورد قویتر شوید.
5- اگر در فرایند تصمیم گیری خسته شدید، نفس عمیقی بکشید و یا مدتی استراحت کنید و بگذارید ذهنتان در حالت خنثی و ریلکس بماند. در این زمان جواب بسیاری از سوالاتتان را راحتتر کشف خواهید کرد. هنگام خواب ضمیر ناخودآگاه شما در یافتن جوابها به شما کمک می کند.
شانس

6-  علائم و ناراحتیهای خود را که در قدرت تصمیم گیری شما دخالت می کنند، بشناسید و تلاش کنید آنها را رفع کنید.

7-  همواره به یاد داشته باشید که در اکثر مواقع انتخاب کامل و بدون عیب و ونقصی  وجود ندارد و هر انتخاب ما متضمن از دست دادن امتیازاتی است که دیگر انتخابها می توانستند داشته باشند. به عبارتی تصمیم گیری بر اساس بیشترین امتیاز و کمترین احتمال شکست انجام می شود.  

آیا برای بالا بردن کیفیت زندگی خود، تصمیم گرفته اید؟ روزها و ماه های آینده را چگونه زندگی خواهید کرد؟ آنگونه که خود تصمیم گرفته اید زندگی خواهید کرد، یا آن گونه که دیگران برای شما تصمیم می گیرند؟

همین امروز برای روزها، ماهها و سال های آینده ی خود بهترین تصمیمات را بگیرید. این تصمیمات شما هستند که آینده تان را می سازند. همان طور که تصمیمات گذشته ی شما تعیین کننده ی امروزتان بوده است.»

نوشته شده توسط مصطفی کاظمی در پنجشنبه 26 فروردین 1389

نظرات ()


Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by movafaghiyat4u This Themplate By Theme-Designer.Com

قالب وبلاگ

Free Template Blog

قالب بلاگفا

قالب پرشین بلاگ

قالب میهن بلاگ

قالب جوان بلاگ

قالب ایران بلاگ

قالب رویا بلاگ

قالب پرشین بلاگ

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ

دانلود رایگان

تم دیزاینر