تبلیغات
چگونه آنطور که دوست داریم زندگی کنیم؟؟ - شما آدم موفقی هستید؟

جلوی باد دیوار نساز آسیاب بساز


آرشیو مطالب

دی 1390

تیر 1390

فروردین 1390

دی 1389

مهر 1389

شهریور 1389

مرداد 1389

تیر 1389

خرداد 1389

اردیبهشت 1389

فروردین 1389

.:: لیست کامل آرشیو ماهانه ::.موضوعات

سخنان بزرگان

مدیریت زمان

ارتباطات

سخن زیبا

روانشناسی

موفقیت


لینک دوستان

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ

پاتوق افراد پشت تریبونها

موفقیت


نویسندگان
درباره وبلاگ

09372738182
با ما در ارتباط باشید.
مدیر وبلاگ: مصطفی کاظمیپیوند های روزانه

موفقیت

لیست کامل پیوندهای روزانه

ارسال پیوند


مطالب پیشین

ترس از موفقیت!

شما آدم موفقی هستید؟

نقش مدیران

حداقل شرط لازم برای موفقیت ... موفقیت ( قسمت سیزدهم )

برای دستیابی به آنچه تاکنون به آن نرسیده اید...موفقیت ( قسمت دوازدهم)

هرچه بیشتر و بدون انتظار پاداش ، به دیگران خدمت کنید... موفقیت ( قسمت یازدهم )

ما ، عامل شکست خودمان

فرصت ها به سراغ بالیاقت ها می روند

شانس در خانه شما را زده!!

موفقیت و خوشبختی هنگامی به دست می آید که ... موفقیت ( قسمت دهم )

تبدیل هدف به آرزو!!!

اگر می خواهید همه ی عمر شاد باشید ...

توجه نسبت به آینده باعث می شود كه ...

كار و كوشش ما را از سه عیب دور می دارد...

از کارمندان خود به موقع قدردانی کنید...

لیست کامل مطالب ارسالی


تبلیغات


تبلیغاتآمار بازدید

آمار بازدید :
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


شما آدم موفقی هستید؟
مرتبط با :

همیشه با خودش دودوتا چهارتا می‌كند تا مطمئن شود كه آدم موفقی هست یا نه؟ خیلی چیزها یادش می‌‌آید. این‌كه در مدرسه همیشه شاگرد اول بود، این‌كه بلافاصله در دانشگاه قبول شد و در 4 سال تحصیلش همیشه نفر اول بود.

كارشناسی ارشد را هم با همین سرعت و كیفیت پشت سر گذاشت و حالا عزمش برای گرفتن مدرك دكتری جزم است. خوب یادش هست كه هنوز دانشجو بود كه ازدواج كرد؛ آن‌هم با مردی كه دوستش داشت و خودش انتخابش كرده بود؛ ازدواجی كه پس از چند سال هنوز فكر می‌كند كه بهترین تصمیم زندگی‌اش بوده. او پول خوبی هم درمی‌آورد، یعنی چند سالی است كه یك كار خوب ‌ كه همه غبطه‌اش را می‌خورند پیدا كرده است. دقیق كه می‌شود، می‌بیند رئیسش هم از او راضی است و محبت همكارانش را هم خوب به خود جلب كرده است.

 

ولی وقتی او صادقانه با خودش خلوت می‌كند با سبك و سنگین كردن زندگی‌اش، احساس می‌كند انگار قضاوتش با قضاوت اطرافیانش فرق می‌كند. او قبول دارد كه همیشه شاگرد اول بوده، در كارش موفق شده و زندگی مشترك ایده‌آلی دارد ولی انگار تعریف موفقیت از نظر او، چیزی فراتر از این حرف‌هاست. به نظر او، موفقیت هیچ مرزی ندارد و حتی اگر روزی به مرزهای موفقیت هم برسد، باز آن طرف مرزها، چیزی است كه او هنوز به آن نرسیده است.

بعضی آدم‌ها نخست هدفی را در نظر می‌گیرند و آن را به عنوان یكی از پله‌های موفقیت در نظر می‌آورند، اما به محض ‌آن كه به آن می‌رسند ، شور و شوق اولیه را از دست می‌دهند و رسیدن به آن هدف را نه یك موفقیت كه اتفاقی ساده و معمولی تلقی می‌كنند.

از نظر این افراد،‌ دامنه موفقیت آنقدر گسترده و بی‌انتهاست كه هرچه آنان تلاش می‌كنند فقط به درجاتی از آن می‌رسند و هرگز از آنچه به دست آورده‌اند، راضی نمی‌شوند.

اما كسانی هم هستند كه به محض رسیدن به موفقیت كوچك، آن را آنقدر بزرگ می‌كنند و از آن انرژی می‌گیرند كه حدی برایش متصور نیست. بعضی‌ها نیز هستند كه در همان حالی كه دیگران، آنها را آدم‌های موفقی می‌دانند، خودشان هم چنین قضاوتی دارند و از این احساس، لذت می‌برند. ولی دلیل این همه تفاوت شاید در لایه‌های پنهان شخصیت آدم‌ها نهفته باشد، همان بخش‌های پنهانی كه سبب می‌شود یك فرد با پروراندن آرزوها و ایده‌آل‌های دور و دراز در ذهنش هرگز به آنچه به دست آورده است،‌ قناعت نكند و دنبال موفقیت‌‌های دیگر باشد و یك فرد با سختكوشی و رسیدن به هدف‌هایش از زندگی توام با موفقیت لذت ببرد.

انسان موفق، كسی است كه با سنگ‌هایی كه به طرفش پرتاب می‌شود (شكست‌ها و ناكامی‌ها)‌ برجی بلند و محكم بسازد و بر فراز آن بدرخشد.

روح نامحدود، موفقیت بی‌انتها

اما این كه كسی هیچ وقت از موفقیت‌های به دست آمده‌اش راضی نباشد و توفیقاتش را در زندگی، موفقیت به حساب نیاورد گرچه زندگی كمی برایش سخت می‌شود و شیرینی‌اش را از دست می‌دهد ولی انگار تا حدی طبیعی است.

بهمن پاكدل، مشاور خانواده با تعریف موفقیت و فرد موفق  می‌گوید: انسان موفق، كسی است كه با سنگ‌هایی كه به طرفش پرتاب می‌شود (شكست‌ها و ناكامی‌ها)‌ برجی بلند و محكم بسازد و بر فراز آن بدرخشد. البته هر فردی، موفقیت را بر حسب آرمان‌های خود تعریف می‌كند؛ ولی در مجموع به توفیق افراد در رسیدن به هر آرزویی كه شدن آن، سخت به نظر می‌رسد، موفقیت گفته می‌شود.

او رسیدن به آرامش و نشاط را مهم‌ترین پیامد رسیدن به هدف می‌داند و با تاكید بر موقتی بودن این احساس می‌گوید: موفقیت‌ها اگرچه باعث آرامش و نشاط می‌شوند ولی لذت آنها تنها تا مدت‌كوتاهی می‌تواند افراد را شارژ كند؛ به طوری كه افراد پس از رسیدن به موفقیت، به مرور نسبت به آن بی‌تفاوت می‌شوند و در نتیجه دوباره به دنبال آرزو و موفقیت‌ دیگری می‌گردند.

موفقیت،

 

 اهداف مكرر یا آرزوهای زیاد و به سختی افتادن و رنج كشیدن برای رسیدن به آنها سپس چند صباحی لذت بردن از آنها، واقعیت زندگی بسیاری از آدم‌هاست. این در حالی است كه رسیدن به موفقیت در اصل ناشی از سیرتكاملی روح است؛ به این معنا كه ما همواره می‌خواهیم از رقبای خود جلو بیفتیم و همیشه یكه‌تاز،‌ نمونه و مورد تمجید دیگران باشیم هر چند موفقیت واقعی زمانی به دست می‌آید و زمانی لذت آن، همیشگی می‌شود كه افراد به خداوند و عالم معنویت مرتبط شوند.

 

 

 

 

 بیشتر افراد به جای آن كه برای رسیدن به موفقیت تلاش كنند، در رویای رسیدن به آن زندگی می‌كنند.

موفقیت و هزار راه

ولی فارغ از این كه موفقیت چیست و مرز موفقیت عادی و ماندگار كجاست، اگر كمی صادق باشیم، حتما این مساله را تایید می‌كنیم كه بیشتر افراد به جای آن كه برای رسیدن به موفقیت تلاش كنند، در رویای رسیدن به آن زندگی می‌كنند.

كل ماجرای موفقیت، همین است این كه به توانایی خودت ایمان داشته باشی و به هدفی كه به آن معتقدی، پایبند بمانی و برای رسیدن به‌آن تلاش كنی. پس موفقیت را در ذهن پروراندن و برای آن تلاش كردن، گام نخست است؛ همان‌گونه كه روان‌شناسی موفقیت معتقد است؛ نگاهی به زندگی انسان‌های موفق نشان می‌دهد بیشتر آنها در ابتدا اشخاص خانه به دوش بوده‌اند، ولی در عین حال افكاری بلند شبیه به سلاطین داشته‌اند. بنابراین اگر می‌خواهیم به موفقیت برسیم باید جنس ذهنیت خود را از افكار مثبت و همراه با امید به آینده بسازیم و همیشه در ذهن داشته باشیم كه بیشتر آدم‌های موفق دنیا از صفر شروع كرده‌اند و پس از تلاشی مستمر و تقویت افكار مثبت و برنامه‌های مناسب به اهداف خود رسیده‌اند.

پس وقتی فردی چنین می‌اندیشد، هیچ وقت زمان برای او دیر نشده است. در واقع كسی كه ارباب ذهن خودش است، هیچ وقت به كمبود منابع، محدودیت‌ها، معلولیت‌ها و اموری چون پیری فكر نمی‌كند، بلكه همواره به این می‌اندیشد كه از كدام راه باید برای رسیدن به موفقیت استفاده كند.


منبع :جام جم آنلاین - با تلخیص


»

نوشته شده توسط مصطفی کاظمی در پنجشنبه 29 دی 1390

نظرات ()


Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by movafaghiyat4u This Themplate By Theme-Designer.Com

قالب وبلاگ

Free Template Blog

قالب بلاگفا

قالب پرشین بلاگ

قالب میهن بلاگ

قالب جوان بلاگ

قالب ایران بلاگ

قالب رویا بلاگ

قالب پرشین بلاگ

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ

دانلود رایگان

تم دیزاینر